ПОЧЕТНА

Западни универзитет у Темишвару

Професори Западног универзитета у Темишвару представили су свој програм и могућност студирања у овом граду. Троје студената из Србије,који су уписали ове године тамо факултет, причало је о свом искуству.Препоручили су ученицима да размисле и да се одлуче да упишу неки од  11 факултета у оквиру Западног универзитета у Румунији. Занимљиво је то што се поред румунског језика настава прати и на енглеском, немачком  и француском језику у зависности од тога који се смер изабере. Презентација програма одржана је 12.децембра 2017.године  у Центру за стручно усавршавање у Кикинди.

Ученици осмог разреда наше школе имали су прилику да присуствују овом излагању и да размисле о различитим приликама за наставак школовања не само у погледу избора средње школе, већ и при избору факултета.Наравно, осмаци су сада пред битном одлуком и треба да размисле о свим понудама, а пре свега о својим интересовањима да би уписали најпогоднију средњу школу.

Чланак написала:професорка српског језика Олгица Милетић

Ваша IP адреса:54.198.3.15