ПОЧЕТНА

Јована Лагунџин-Јолић освојила бронзу на 8. СОШОВ и сребро на „Шаренградском купу“

Осма по реду Спортска олимпијада школске омладине Војводине, одржана од 17. до 20. маја у Новом Саду, је до сада најмасовније школско спортско такмичење. Oкупило је више од 4.500 учесника, ученица и ученика основних и средњих школа са територије Војводине.

На овом најзначајнијем покрајинском школском такмичењу,  нашу школу представљала је ученица 6-1 одељења Јована Лагунџин-Јолић , која је у дисциплини 50m леђно заузела 3. место и тако освојила бронзану медаљу.

У оквиру манифестације, ученици су се такмичили у атлетици, кошарци, стоном тенису, пливању, рукомету, фудбалу, баскету 3 на 3, стрељаштву, каратеу, џудоу, спортској гимнастици, малим олимпијским играма, одбојци и ритмичкој гимнастици.

Јована је само недељу дана раније, 12. маја, учествовала на „Шаренградском купу“- међународном такмичењу  у  Крушевцу и освојила 2. место - сребрну медаљу у дисциплини 100леђно у конкуренцији 390 пливача из 32 клуба Босне и Херцеговине, Словачке и Србије.

Нашој Јовани, која нам осветли образ на свим такмичењима,  честитамо и желимо да у будућности настави да ниже успехе и осваја још много медаља.

Чланак написала

наставница  Јелена Недељков