ПОЧЕТНА

Награде за наше мале писце

Ученици наше школе учествовали су на конкурсу Народне библиотеке „Јован Поповић у Кикинди. Ове године библиотека је прославила свој 173. рођендан, а поводом тог битног дана наши ученици су освојили чак три награде. Пристигло је много радова не само из наше општине, него и из других делова наше земље.

У категорији од 1. до 4. разреда својом чаробном бајком ученица Тијана Дачић III3 освојила је треће место.

А у категорији од 5. до 8.разреда заузели смо два места. Поносни смо што је тако јер је пристигло највише радова за овај узраст.

Ученик Стеван Кошчица V2, наш мали песник, освојио је друго место и додао још једну награду свом скромном низу.

Ученици Андреи Гајари VIII3 припало је треће место. Толико емотивних и искрених речи о првој љубави учинили су овај рад другачијим од других на ову тему.

Поред књига и диплома које су награђени ученици добили, приређено им је још једно изненађење. Средином децембра ће им београдски песник за децу и одрасле Бранко Стевановић одржати књижевну радионицу.

Све похвале за наше маштовите и креативне ученике!Један од најлепших начина је да искажемо своје мисли, осећања и ставове речима. То је уметност, а уметност је чудо! Нека то буде подстрек за писање још оригиналнијих и занимљивијих литерарних радова!

Чланак написала:Олгица Милетић, професорка српског језика

Фотографије:Милена Живков, професорка српског језика

Ваша IP адреса:54.159.51.118