Општинско такмичење из физике

У суботу, 27.02.2021. године, одржано је Општинско такмичење из физике на коме је ученица наше школе Катарина Голић (7-3) освојила ТРЕЋЕ МЕСТО. Честитамо Катарини и желимо јој пуно успеха на Окружном такмичењу. Катарину је припремао наставник Драган Васић.

Општинско такмичење из математике

У недељу, 28.02.2021. године, одржано је Општинско такмичење из математике на ком су учествовали и ученици наше школе. Сви ученици заслужују похвалу, а посебно Катарина Голић (7-3) која је убедљиво освојила ПРВО МЕСТО. Честитамо Катарини и желимо јој пуно успеха на Окружном такмичењу. Катарину је припремао наставник Синиша Вуковић.

Понос школе

Као првопласирани у квизу ,,Моја Кикинда - откријмо где живимо“ наши ученици: Катарина Голић 7-3, Дарио Бибер 7-3, Тијана Сивачки 8-2 и Неда Ибрајтер 8-1 освојили су вредну награду за школу- велики телевизор 55̓̓̓” (139цм)! Као победници добили су и лични поклон - jbl bluetooth звучнике. Наградна екскурзија ће ове године изостати због тренутне ситуације. У квизу су учествовале и основне и средње школе наше општине и тиме је успех наших ученика већи, а представили су нас не само одличним знањем, него и лепим манирима.

Ученике је, као и ранијих година, веома успешно припремала наставница географије Јелена Матић, коју овом приликом желимо да похвалимо и истакнемо. Јелена јес великим ентузијазмом и успехом, припремала наше ученике, који су, скоро увек, освајали прва места на квизовима и показивали завидно знање. Такође, освојили су и вредне награде, као што су: телевизор, камера и три рачунара.

ОШ "Васа Стајић" победник квиза "Моја Кикинда, откријмо где живимо"

Ученици наше школе: Неда Ибрајтер (8-1), Тијана Сивачки (8-2), Катарина Голић (7-3) и Дарио Бибер (7-3) показали су највеће знање и освојили ПРВО МЕСТО у квизу "Моја Кикинда, откријмо где живимо". Ученике је припремала наставница географије Јелена Матић. Честитамо им на великом успеху!

Моја Кикинда - откријмо где живимо

Изузетно нас је обрадовала вест да су ученици наше школе: Неда Ибрајтер 8-1, Тијана Сивачки 8-2, Катарина Голић 7-3 и Дарио Бибер 7-3 постигли  велики успех у квизу ,,Моја Кикинда-откријмо где живимо“ и пласирали се у финале! Убедљиво су победили (51 поен) у полуфиналу школе: ,,Ђура Јакшић“ (36 поена), ,,Милош Црњански“ (38 поена) и ,,Свети Сава“ (40 поена), а у надметању по групама су такође били најбољи међу школама: ,,Јован Поповић“, ,,Фејеш Клара“ и ,,Жарко Зрењанин“. Садржај квиза је везан за природно-географске и друштвено-географске одлике наше општине, историјске прилике, знаменитости и знамените личности нашег краја. Честитајмо нашим ученицима и пожелимо им пуно успеха и среће у финалу квиза! Поносна на своје ученике је ментор екипе, Јелена Матић!

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

Још чланака...