Мамут фест - посета ученика старије смене

Мамутфест, фестивал посвећен мамутици Кики, одржан је у Народном музеју у Кикинди 7. и 8. септембра. У оквиру програма су понуђене разноврсне музејске радионице - ,,Музеј од А до Ш", ,,Базар музеја и идеја", радионице гостујућих музеја, изложба ,,Карпатија Титаник", луткарска представа ,,Авантуре са Карлсоном", 3Д филм о мамутима. У ,,Квизу из доба јуре" су учествовали ученици 7. разреда: Николета Ћирић, Тијана Мићин, Николета Њари и Милош Зирамов са наставницом Јеленом Матић. Квиз је ове године био забавног карактера. Општи је утисак да је фестивал лепо осмишљен и да су се ученици не само лепо забавили, него и кроз игру стекли нова сазнања. Ученици су рекли да једва чекају да и следеће године Кики честитају рођендан!

чланак написала: Јелена Матић, профеор географије

Мамут фест 2018 - посета ученика млађе смене

Ученици: III-1, IV-1, IV-3 и посебно одељење I-IV су у петак 07.09.2018.године учествовали у манифестацији ,,Мамут фест“ у организацији Народног музеја Кикинда. Ученици су одгледали филм о Кики-кикиндској мамутици. Посетили су изложбу Повијесног музеја из Ријеке ,,Карпатија Титаник“ која говори о броду који је 1912. године спашавао путнике са потонулог Титаника. У дворишту музеја су уз пријатну музику и атмосферу ученици правили рођенданске честитке за Кику, решавали задатке о Кики и другим животињама из тога времена. Правили су отиске у гипсу и глини и учили како настају фосили, убацивали лоптице у кутију и учили које животиње из времена Кике су постојале и шта су јеле – у организацији Покрајинског музеја из Бугарске. Ученике су водиле учитељице: Оливера Зрнић, Јелена Оштрић, Јадранка Србљин и Сања Јолић као и библиотекарка Даринка Маљугић.

Почетак школске 2018/2019. године

Обавештавамо ученике да у понедељак 03.09.2018. године почиње нова школска 2018/2019.година. Настава ће се одвијати по следећем редоследу:

• пре подне (почетак у 8.00) – ученици од  I – IV разреда
  • после подне (почетак у 13.00) – ученици од  V – VIII разреда

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА СВАКО ОДЉЕЊЕ МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ НА ОВАЈ ЛИНК.

Свим ученицима желимо пуно успеха у новој школској години.

Приредба за ђаке прваке

Данас су прваци на свечан начин почели свој први школски дан. За њих и родитеље припремљен је програм њихових другара из 2. разреда са учитељицама Марианом Ракин и Маријом Бајић. На почетку приредбе наше првачиће поздравио је директор Ненад Кихас. Желимо им пуно успеха у нашој школи!

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА СА ПРИРЕДБЕ

Презентација продуженог боравка

Презентацију израдила:

Снежана Зивлак, професор разредне наставе у продуженом боравку

Ваша IP адреса:54.198.23.251