Техничка школа из Кикинде поново најпопуларнија код наших ученика

УПИС У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019.ГОДИНУ

Провера свих података везаних за упис у средње школе врши се на следећи начин:

1. Кликните на линк http://www.upis.mpn.gov.rs/Cir/Pocetna

2. Унесите своју шифру (шестоцифрени број у ђачкој књижици)

3. Кликните на дугме Прикажи

,,Друга шанса“ - додела сведочанстава

Основно образовање одраслих ,,Друга Шанса“, који је реализован у ОШ,,Васа Стајић“ из Мокрина, успешно је спроведен и ове школске године. Свечана додела сведочанстава, уприличена је 31.маја 2018. године у 18.30 у просторијама наше школе. Ову школску годину успешно је завршило 32 полазника. У првом циклусу 4 полазника,у другом 12 и у трећем 16 полазника. Полазници трећег циклуса имају обавезу да изађу на завршни испит 18.,19. и 20 јуна. Један полазник има мање од 17 година, те ће имати шансу да, након завршног испита, упише редовну средњу школу. Похваљени су најуспешнији полазници.

Честитамо свим полазницима, који су искористили своју шансу!

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА СА ДОДЕЛЕ СВЕДОЧАНСТАВА.

Чланак написала:

Хана Балабан, наставница

Републичко такмичење талената

У суботу, 02.06.2018.године, у Чачку је одржано Републичко такмичење талената из разних предмета. На такмичењу је учествовао и ученик наше школе Стефан Сремчев (8-3) који се такмичио из физике. На такмичењу су ученици радили тест и бранили научно-истраживачки рад који су израдили уз помоћ својих наставника - ментора. Стефан је остварио одличан резултат освојивши ТРЕЋУ награду. Стефана је за такмичење припремао наставник физике Драган Васић, а велику помоћ при изради научно-истраживачког рада пружио је проф.др. Петар Вуца.

Стефану и његовим менторима честитамо на великом успеху.

,,Друга шанса “ на концерту

У среду, 30.5.2018.године у 17 сати,полазници ,,Друге шансе“, имали су прилику да у мокринском Амфитеатру уживају у музици . КУД ,,Мокрин “, уприличио је вокално –инструментални концерт у природи,испред Основне школе ,,Васа Стајић“. На концерту ,полазници су чули :

• Женску певачку групу
  • Народни оркестар КУД-а из Мокрина
  • Дувачки оркестар

Наставници који су са полазницима присуствовали концерту су: Сава Бајшански, Јелена Јовић, Марко Матић, Данијела Литричин-Симић и Хана Балабан. Полако већ прелази у традицију да, у оквиру наставе,заједно са својим учитељима и наставницима,полазници посећују културно-уметничке манифестације .

Чланак написала:

Хана Балабан, наставница