Мамут фест - посета ученика старије смене

Мамутфест, фестивал посвећен мамутици Кики, одржан је у Народном музеју у Кикинди 7. и 8. септембра. У оквиру програма су понуђене разноврсне музејске радионице - ,,Музеј од А до Ш", ,,Базар музеја и идеја", радионице гостујућих музеја, изложба ,,Карпатија Титаник", луткарска представа ,,Авантуре са Карлсоном", 3Д филм о мамутима. У ,,Квизу из доба јуре" су учествовали ученици 7. разреда: Николета Ћирић, Тијана Мићин, Николета Њари и Милош Зирамов са наставницом Јеленом Матић. Квиз је ове године био забавног карактера. Општи је утисак да је фестивал лепо осмишљен и да су се ученици не само лепо забавили, него и кроз игру стекли нова сазнања. Ученици су рекли да једва чекају да и следеће године Кики честитају рођендан!

чланак написала: Јелена Матић, профеор географије

Ваша IP адреса:54.159.51.118