ПОЧЕТНА

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Обавештавамо вас да ће се упис ученика у први разред Основне школе „Васа Стајић“ у Мокрину обављати у периоду од 1.априла до 31. маја 2021. године, а у складу са званичним дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

У први разред усписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по , а највише седам и по година, односно обавезу уписа имају родитељи/старатељи/ деце рођене од 1.марта 2014. године до 28. фебруара 2015. године.

У први разред се може уписати и дете од шест до шест и по година, након провере спремности за полазак у школу.

У први разред може да се упише и дете старије од седам и по година, које због болести или других оправданих разлога није уписано у школу, на основу претходне провере знања.

И ове године ће родитељима бити доступна услуга Е-заказивање термина за упис и тестирање детета у основну школу преко апликације Е-управа.

Родитељима ће апликација бити доступна од 22.марта до 28. маја 2021. године, а препорука Министарства је да школе понуде термине за упис, тако да ће ОШ“Васа Стајић“ као и свих претходних година послати позиве за тестирање сваком детету, односно родитељу/старатељу у Вртићу „Невен“, а које ће им уручити њихови васпитачи.

Апликација Е управе поједностављује упис у смислу да родитељ који је пријавио своје дете не долази у школу ни са једним потребним документом, него ће секретар установе у заказаном термину из наведене апликације прибавити и одштампати: извод из матичне књиге рођених;уверење о пребивалишту;потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*( уколико сте преглед обавили код приватног лекара доставити потврду о обављеном прегледу) а педагог Биљана Николин истог дана извршити тестирање детета.

За покретање услуге E- заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ на Порталу еУправа потребно је да :

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у ОШ“Васа Стајић“, Мокрин

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Основна школа „Васа Стајић“ спремна је да , као и ранијих година, изађе у сусрет родитељима који нису у могућности или немају адекватну компијутерску опрему да самостално пријаве своје дете, да то уради уместо њих и то тако што можете телефон позвати секретара установе Цвију Гребец Томић сваког радног дана у периоду од 08,00 до 14,00 часова на телефон 0230-62-048.

Your IP: 114.119.146.15
2021-05-11 10:38