ПОЧЕТНА

Пролећни крос 2018

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА СА КРОСА.

НАШИ ЗЛАТНИ САОБРАЋАЈЦИ

У суботу, 21.04.2018. године, у ОШ "Фејеш Клара" из Кикинде, одржано је Општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају" на коме је учествовало 14 основних школа. Такмичењу су, поред ученика и наставника, присуствовали припадници МУП-а, АМСС, Општинског већа, а били су и представници медија. Ученици су били подељени у 4 категорије како налажу пропозиције такмичења. Такмичари су радили саобраћајне тестове које су прегледали припадници МУП-а, а потом су се опробали у вожњи бицикла на стандардном полигону који се састоји од 11 препрека. Ученици наше школе су забележили изузетне резултате и тако наставили веома успешну традицију. Резултати наших ученика по категоријама су следећи:

Ц категорија - девојчице

Зирамов Нена - 1. место (пласман на окружно такмичење) - најбоља дeвојчица на такмичењу (освојила бицикл као награду)

Ц категорија - дечаци

Кокот Марко - 3. место

Б  категорија – девојчице

Ибрајтер Неда - 1.место (пласман на окружно такмичење)

Б - категорија дечаци

Думитров Бобан - 5. место

ЕКИПНО - 1.место

Ученике је за такмичење припремао наставник техничког и информатичког образовања и технике и технологије Владимир Гојковић.

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА СА ТАКМИЧЕЊА.

ЕКОЛОШКИ КВИЗ 2018.

Секретаријат за заштиту животне средине Градске управе Кикинда је организовао Еколошки квиз поводом обележавања Дана планете Земље (22.април). Квиз је намењен ученицима 5. разреда и обухвата питања која се односе на планету Земљу, природу која нас окружује, основне еколошке појмове. У нашој екипи су били: Ивана Живко, Милош Сердар, Милица Крстић и Ивана Гаврилов. После писменог дела који се састојао из 30 питања, наши ученици су се пласирали у финале, у ком је знање проверавано усменим путем. После неизвесне борбе, наши ученици су заузели друго место и освојили вредну награду за школу! Прва је била OШ ,,Вук Караџић". Честитамо ученицима на лепом резултату! Ученици су се припремали за квиз са наставницама Данијелом Литричин Симић и Јеленом Матић.

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

НАШИ СРЕБРНИ ПРВАЦИ

Завршено је емитовање квиза општег знања ,,5+“ на Телевизији Рубин, па сада и званично објављујемо лепе вести са овог интересантног такмичења! Ученици наше школе, Владимир Роквић, Стефан Сремчев и Радован Витомиров освојили су ДРУГО место у конкуренцији свих основних школа наше општине! Донели су нам вредну награду за школу - дигиталну камеру са сталком! Све су нас пуно обрадовали! Директор Ненад Кихас им је честитао речима да су они наши сребрни прваци и обезбедио им је лепе награде! У финалној емисији наша школа је водила све до последње игре, пре које је резултат био 105:90 поена! Ипак, у последњој игри ОШ ,,Свети Сава“ је освојила више поена и победила на крају надметања. Финалну емисију можете погледати на youtube - епизода 16. Честитам још једном свим учесницима квиза на показаном знању и такмичарском духу! Ученике су за квиз припремале професорице Олгица Милетић и Јелена Матић.

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

Ваша IP адреса:54.144.14.134