Uncategorised

,,Зелени квиз - Покажи свету како чуваш планету“

Покрет горана Кикинде у сарадњи са Канцеларијом за младе Кикинда и Високом школом струковних студија за образовање васпитача у Кикинди и под покровитељством Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, су упутили позив ученицима основних школа за учешће у ,,Зеленом квизу-Покажи свету како чуваш планету“, с циљем унапређења односа младих према заштити животне средине и одрживом развоју.

За учешће у квизу се су пријавиле ученице: Даница Чавић 7-1, Бојана Остојин 7-1 и Гордана Ристић 7-1 и освојиле друго место у општини! Честитајмо им на великом успеху! Ученице су освојиле ваучер за школу за куповину садница у расаднику. Купљене су три јабуке и три тује, које су ученице посадиле уз помоћ Милована Блажића и ученика одељења  5-2. Ученице су за квиз припремале наставнице Јелена Ђурић и Јелена Матић.

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА ПОВОДОМ ОВОГ ДОГАЂАЈА

Чланак написала:

Јелена Матић, професорица географије

Акција Црвеног крста Србије - Трка ,,За срећније детињство“

Хуманитарна и спортско-рекреативна акција Црвеног крста Србије - Трка ,,За срећније детињство“ је одржана у суботу, 18. септембра под слоганом - Имамо циљ, дођи на старт. Учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и хуманим вредностима. Циљ организовања 32. по реду традиционалне хуманитарне манифестације је да се путем спонзорства и продаје бројева прикупе средства која ће се наменски користити за децу.

Ученици наше школе су учествовали у трци и остварили одличне резулате и овим путем похваљујемо све учеснике.

Због изузетног пласмана су награђени ученици:

Злата Дражић 3-1  1.место,

Мирослав Васиљевић 3-1  1.место,

Бојана Рељин 4-1  3.место,

Љубица Глигорин 5-2  3.место,

Александра Голић 6-3  1.место,

Вања Бајкин 8-2  1.место.

Црвени крст Кикинда се захваљује наставницима који су издвојили време и дошли у пратњи ученика: Верици Голић, Јадранки Србљин, Оливери Зрнић, Владимиру Митреском, Синиши Вуковићу, Марку Матићу и Јелени Матић.

Чланак написала:

Јелена Матић, професорица географије

Литерарни конкурс на ,,Данима лудаје“

Поводом традиционалне манифестације ,,Дани Лудаје“, расписан је литерарни конкурс на истоимену тему. Андреј Рац Сабо, ученик VI1, надахнут том укусном биљком, саставио је оригиналну и занимљиву песму, која се веома свидела жирију, те је освојио плакету и симболичну награду уручену у дворишту Народне библиотеке у Кикинди.

Честитамо Андреју и надамо се да ће овај његов успех инспирисати и остале ученике да учествују на литерарним конкурсима.

Текст приредила

Професорица српског језика и књижевности Дајана Хаџић

ЛУДАЈА

Вратио се Лала из света далека,

У Кикинди га гомила лудаја чека.

Навиру успомене, давне слике лете,

Сећа се Лала кад је био сирото дете.

Успомене слатке сад су пред очима,

Сањао је питу са лудајом ноћима.

Будио га мирис цимета и ваниле,

Тај га мирис годинама омамљује.

С јесени се башта од лудаја шаренила,

та слика би сваку тугу брзо засенила.

Сиромашан био, сањао чудеса разна,

Али трпеза никад не би празна.

Загрлио лудају и тихо јој рекао:

Твоји преци ме отхранили

и сад уживам у свему што сам стекао.

Више нисам сиромах и живим лепо, срећно,

али укус мајчине пите памтићу вечно.“

Андреј Рац Сабо, VI1

Your IP: 35.172.217.174