ПОЧЕТНА

РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК

Обавештавамо све да ће се у петак, 14.12.2018. године у 19.00, у школским учионицама одржати родитељски састанак поводом предлога да се ОШ "Васа Стајић" из Мокрина припоји мањој градској школи.

Позивамо родитеље да буду присутни!!!

Састанак запослених поводом најављеног припајања ОШ"Васа Стајић" из Мокрина мањој градској школи

У основној школи “Васа Стајић” у Мокрину дана 12.12.2018. године одржан је састанак свих запослених, а поводом предлога Акта о мрежи школа града Кикинда.

Наиме, дана 06.12.2018. године од Секретаријата за друштвене делатности града Кикинда добијен је предлог Елабората о формирању мреже школа за град Кикинда којим је основна школа “Васа Стајић” предвиђена као матична школа издвојених одељења ОШ “1. октобар” у Башаиду и ОШ “Браство-јединство” у Банатској Тополи. Према незваничним информацијама сазнајемо да наведени предлог више није меродован и да се основна школа “Васа Стајић” гаси, односно припаја градској школи.

Са предлогом мреже школе којим је наша школа предвиђена као издвојено одељење градске школе (знатно мање) се не слажемо и сматрамо да исти није одржив из више разлога:

• Основна школа “Васа Стајић” испуњава све услове прописане Уредбом о критеријумима за доношење акта о мрежи јавних предшколских установа и мрежи јавних основних школа (Сл. Гласник РС бр. 21/18). Школа има 492 ученика и 26 одељења.
  • Од 15 основних школа на територији нашег града само три испуњавају услове из наведене Уредбе и Правилника, а једна од њих је школа “Васа Стајић” у Мокрину. Стога са пуним правом сматрамо неприхватљивим да наша школа буде издвојено одељење градске школе која је по бројности ученика и одељења знатно испод наше школе.

Одлучено је да се предузму одговарајуће активности како би се исправила најављена неправда.

,,СОВЕМБАР 2018“

Ученици III-2, IV-3 и посебног одељења у петак 23. новембра 2018.године учествовали у манифестацији ,,Совембар“ у Кикинди. Ученике су водиле учитељице Весна Симић, Јадранка Србљин и Сања Јолић и библиотекарка сеоске библиотеке Даринка Маљугић. Кикинда је позната као највеће урбано зимовалиште сова утина на свету. У циљу заштите сова и едукацију најмлађих, Град Кикинда организује манифестацију ,,Совембар“.

Манифестација је одржана на градском тргу (бројање сова) и у згради ,,Партизана“где су на својим штандовима, основне и средње школе представљале своје производе. Наша школа је била једина сеоска школа која је учествовала на манифестацији. Ученици су учили податке о совама утинама, бројали сове и уживали.

Чланак написала:

Недомачки Драгослава, педагог

Регионални Раухов математатички 2018. квиз

Регионални Раухов математатички квиз одржан је 28.11.2018. годину у ОШ „Васа Стајић“ у Новом Саду. Квиз је организовало Друштво наставника математике основних школа Нови Сад.

Учесници квиза:
Код ученика од 1. до 4. разреда:
ОШ „Жарко Зрењанин“ Кикинда
ОШ „Десанка Максимовић“ Ковин
ОШ „Бора Станковић“ Каравуково
ОШ „Иван Гундулић“ Нови Сад
ОШ „Жарко Зрењанин“ Нови Сад
Победник је екипа ОШ „Иван Гундулић“ Нови Сад

Код ученика од 5. до 8. разреда:
ОШ „Васа Стајић“ Мокрин
ОШ „Десанка Максимовић“ Ковин