Општинско првенство у рукомету

У среду, 14.11.2018. године, у СРЦ "Језеро" у Кикинди одржано Општинско првенство у рукомету на коме су учествовали ученици наше школе. Као и ранијих година, и ове године су нас обрадовали одличним резултатима јер су и мушка и женска екипа освојиле ПРВО место. Ученике су на такмичење водили наставници физичког васпитања Мирослав Стојанов и Владимир Митрески. Честитамо им на великом успеху и желимо им пуно успеха на Окружном такмичењу!

Чланак припремио:

Мирослав Стојанов, наставник физичког васпитања

ЈОВАНА ЛАГУНЏИН-ЈОЛИЋ ОСВОЈИЛА ЗЛАТО И СРЕБРО

Протеклог викенда у Зрењанину одржан је Међународни пливачки митинг "Гран при" који је окупио 480 такмичара из 16 клубова и 13 земаља.

Пливачи "Велике Кикинде", чији је Јована члан, освојили су две медаље у штафетама.

У дисциплини 4x50m краул најсјајнијим одличјем окитила се Јована Лагунџин-Јолић у екипи са још три девојчице, а иста постава освојила је и сребро у штафети 4x50m мешовитим стиловима.

Свака част Јовани, честитамо јој на још једном великом успеху и желимо јој још много медаља у будућности.

Чланак написала: наставница Јелена Недељков

Раухов математички квиз

„Математички лист“ за ученике основних школе и Државна комисија за такмичење „Кенгур без граница“ у 2018 години су организовали МАТЕМАТИЧКИ КВИЗ под називом Раухов математички квиз, јер је компанија Rauch Србија-Коцељева (произвођач сокова) прихватила да буде покровитељ реализације квиза. Ове године један број питања је био посвећен животу и раду великог математичара Михаила Петровића Аласа, обележавајући 150 година од његовог рођења.

На нивоу општине Кикинда, квиз је организован у ОШ „Свети Сава“ Кикинда, дана 25.10.2018. године са почетком у 17h где су учествовале 4 школе, 8 екипа (ОШ „Свети Сава“ Кикинда, ОШ „Жарко Зрењанин“ Кикинда, ОШ „Васа Стајић“ Мокрин и ОШ "Иво Лола Рибар" Нови Козарци). Наша школа је учествовала са 3 екипе ученика од (V-VIII) разреда.

Победнички тим је био у следећем саставу ученика наше школе: Стеван Кошчица V2, Лука Тенкеш VI1, Милана Сивчев VII1 и Радован Витомиров VIII1.

Честитамо свим ученицима и наставницима Недељков Јелени и Вуковић Синиши.

Финале квиза ,, Моја Кикинда“

Велику радост и вредну награду нашој школи, рачунар, су донели ученици: Радован Витомиров 8-1, Анђела Јолић 8-3, Николета Њари 7-1 и Милана Сивчев 7-1! У финалном надметању квиза ,,Моја Кикинда“ освојили су ДРУГО МЕСТО, а у полуфиналној групи су били први и тако освојили лепу награду, екскурзију за Београд, за своју екипу и наставника-ментора, Јелену Матић. Успех ученика је већи, јер су се борили не само против својих вршњака, него и против ученика средњих школа! Квиз је одржан трећи пут по реду и у њему су ученици показали своје знање у познавању историје, географије, знаменитости и знаменитих људи наше општине. Честитајмо ученицима на великом успеху!

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

Трка за срећније детињство 2018.

У суботу, 06.10.2018. године, одржана је „Трка за срећније детињство“ на којој су учествовали и наши ученици. Сви ученици заслужује похавлу за учешће, а посебно они који су постигли успех:

• Тијана Гаврилов (III-1) - 1. место
  • Маја Бркин (VII-3) -  2. место