НЕДА ИБРАЈТЕР НАГРАЂЕНА НА КОНКУРСУ БИБЛИОТЕКЕ

Неда Ибрајтер, ученица седмог разреда наше школе, добила је прву награду у категорији ученика од петог до осмог разреда на конкурсу поводом Дана библиотеке "Јован Поповић". Неда је награђена за своју прозу "Боса по трњу". Народна библиотека "Јован Поповић" у Кикинди традиционално додељује награде за најбоље литерарне радове ученика основних и средњих школа. Недина менторка била је наставница српског језика Милена Живков.

Чланак написала:

наставница српског језика Милена Живков

Најбољи трејлер за књигу

Ученик одељења шестог два Стеван Кошчица освојио је прво место за најбољи трејлер за књигу на конкурсу Градске библиотеке ,,Јован Поповић“ у Кикинди.

На часу српског језика и књижевности обрађивали смо једну од најлепших дечијих лектира ,,Хајдуци“ Бранислава Нушића. Стевану и другарима из одељења допали су се доживљаји дечачке дружине. Управо је то био највећи мотив за Стевана да осмисли свој трејлер за књигу. Посебно похваљујемо ученике одељења шестог два Луку Кецића, Игора Митровића и Марка Татића који су допринели изради овог занимљивог трејлера.Свега овога не би било да није присутна љубав према читању и писању, а све у корак са новим временом.

Текст написала: Олгица Милетић, професорка српског језика и књижевности

Успех наших ученика на квизу "Шта знам о Змају"

Ђаци наше школе Рац Сабо Андреј, Бабић Сандра, Гаврилов Тијана, Ристић Милица (сви из одељења 4-1) овогодишњи су победници квиза "Шта знам о Змају" који је Културни центар Кикинда и ове године организовао поводом 26. Змајевих дечјих игара. Честитамо нашим ученицима на лепом успеху!!!

Још чланака...

1. Jесењи крос