Такмичење Црвеног крста „Шта знаш о здрављу 2019”

Ученици наше школе су, и ове године, учествовали на такмичењу "Шта знаш о здрављу". Такмичење организује Црвени крст Кикинде, а поводом Светског дана здравља. Тијана Мићин је освојила 3. место, а Жељана Кулаузов 4. место. Ученице је за такмичење припремала наставница биологије Јелена Ђурић. Честитамо им на успешном представљању наше школе и оствареном успеху!

Окружно такмичење из српског језика

У суботу, 6.априла 2019.године одржано је Окружно такмичење из српског језика у ОШ ,,Свети Сава“ у Кикинди. Поносни смо на то што су ученици наше школе имали много успеха  на овом такмичењу.

Ученик Стеван Кошчица (V2) освојио је друго место, а ученик Марко Татић (V2) освојио је треће место у категорији петог разреда. Ученици Николети Њари (VII1) припада друго место у категорији 7. разреда.

Ученике је припремала за такмичење професорка српског језика Олгица Милетић.

Ученица Јелена Мучалов (VIII3) најбоље је урадила тест од свих ученика осмог разреда Севернобанатског округа и припада јој прво место на овом такмичењу.

Ученицу је припремала професорка српског језика Дајана Хаџић.

Иако немамо пласман на Републичко такмичење, ученице седмог и осмог разреда оствариле су значајан успех.

Честитамо ученицима који су уложили велик труд! Желимо им да и наредне школске године наставе истим стопама.

Tекст написала: професорка српског језика Олгица Милетић

ОБАВЕШТЕЊЕ - ШКОЛА У ПРИРОДИ

Обавештавамо родитеље да су ученици 4. разреда наше школе безбедно стигли на Тару где ће боравити наредних 7 дана. Желимо им угодан боравак и лепо време!!!

Велики успех наших ученика на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“

У недељу, 07.04.2019.године, одржано је Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“ на коме су учествовали ученици свих 16 основних школа. Ученици наше школе су, и ове године, остварили велики успех и освојили вредне награде. Тестирање је одржано у ОШ „Фејеш Клара“ у Кикинди, а вожња на градском тргу. Ученике је за такмичење припремао наставник технике и технологије Гојковић Владимир.

Резултати по категоријама су:

Ц – категорија девојчице

Ибрајтер Неда – 1.место и пласман на Окружно такмичење (освојила бицикл и златну медаљу)

Ц – категорија дечаци

Кокот Марко – 1. место и пласман на Окружно такмичење (освојио бицикл и златну медаљу)

Б – категорија девојчице

Ристић Гордана – 1.место и пласман на Окружно такмичење (освојила бицикл и златну медаљу)

Б – категорија дечаци

Бибер Дарио – 3.место (освојио бронзану медаљу)

ЕКИПНО – 1. МЕСТО

Још чланака...