АНДРЕЈ РАЦ САБО 8-1

"Задовољство ми је што, као одељенски старешина и наставница, имам ту част да говорим о овом дивном младом човеку, некад стидљивом и повученом дечаку, а данас зрелом момку пуном самопоуздања и позитивности.

Андреј је прави пример изузетног ђака. Од самог почетка школовања, Андреј се истицао својом интелигенцијом, радном етиком и посвећеношћу. Његов успех није случајан; иза њега стоје сати марљивог рада и жеља за знањем. Највише се издвајао у математици, где је често био корак испред својих вршњака. Осим тога, Андреј је показао изузетну вештину у раду на рачунару.

Његова креативност и иновативност у решавању задатака били су запањујући, што га је чинило незаобилазним чланом сваког тимског пројекта у школи. Андреј није само ученик који бриљира у академским областима; он је и пример вредног и посвећеног ученика који је увек био спреман да помогне другима. Без обзира на бројне обавезе и припреме за такмичења, никада није заборавио своје другаре. Увек је био ту да пружи подршку, објасни градиво или једноставно буде пријатељ када је то било потребно. Због тога је омиљен и прихваћен од других.

Тих и ненаметљив, плени пажњу својим знањем и брзим умом. Андреј је једноставан, пријатан, фино васпитано и културно дете, поштује школу, наставнике, предмете и другаре. Његова преданост учењу и пријатељима чини га изузетном личношћу и узором за све ученике. Андреј није само одличан ђак, већ и ученик за пример, који својим понашањем и резултатима показује шта значи бити прави лидер и пријатељ.

Његови успеси:

- Диплома за награђени рад на литерарном конкурсу  манифестације “36. Дани лудаје”(септембар ’21.)

-Похвала за постигнут резултат на математичком такмичењу “Мислиша 2022” одржаном 10.03.2022.

-Општинско такмичење из биологије (март2023.)

- Прво место на ликовном конкурсу одржаном у ОШ “Васа Стајић” на тему “Васкрс” (април 2022.)

- Друго место на ликовном конкурску одржаном у ОШ “Васа Стајић” на тему “Васкрс” (март 2023.)

- Диплома Народне библиотеке “Јован Поповић” за освојено прво место у категорији од V-VIII разреда на конкурсу за најбољи трејлер за књигу (БООК TRAILER) – групно учешће, али је Андреј највише заслужан јер је направио трејлер уз помоћ нашег колеге, учитеља Богдана Србљина (октобар 2023.)

-Диплома за освојено друго место на Општинском такмичењу из енглеског језика (фебруар 2024.)

-Општинско такмичење из географије (март '24.)

-Окружно такмичење из енглеског језика (март '24.)

-Похвала за постигнут резултат на математичком такмичењу  “Мислиша 2024” (81 бод)  одржаном 14.03.2024

-Диплома за освојено треће место на Општинском такмичењу из биологије (март 2024.)

-Диплома за освојено треће место на Окружном такмичењу из биологије (86 бодова) (април 2024.)

Андреј је наставницима одржавао ону искру лепоте коју просвета треба да има. Цитираћу наставницу биологије код које је постигао навеће успехе на такмичењима:

"Захваљујући малом броју ученика, а пре свега Андреју, још увек радим овај посао. Андреј ми буди веру да добри, вредни и васпитани ученици постоје. Захвална сам му што је био мој ученик и контратег свим осталим проблемима."

Уверени смо да ће његова будућност бити једнако светла као и његов досадашњи пут и да ће наставити да постиже велике ствари у свим областима које га интересују.

Несумњиво је да се у нашој школи  изнедрио будући ИТ стручњак, као његова највећа жеља на следећој степеници пута ка новим успесима.

Андреј је допринео добром гласу наше школе.

Андреј заслужује да понесе титулу ђака генерације!

Чланак написала: Јелена Недељков, наставница математике

Your IP: 54.36.148.62