Литерарни конкурс

Тренутно је Недеља културе у Мокрину која је посвећена Мирославу Антићу и Раши Попову. У оквиру манифестације Дани Раше Попова организован је литерарни конкурс на тему: ,,Не дирај ми снове“. У галерији Дома културе 26. јуна 2024. године награђени су најбољи лиитерарни радови, а добитник награде ,,Рашин шешир“ је дечји композитор Јован Јоца Адамов. У програму је учествовало много познатих уметника као што су Дејан Алексић, Тоде Николетић, Бранимир Росић и други.

Међу награђеним радовима запажена је и песма ученице наше школе. Ученица петог један Јана Јурић је похваљена. Својим стиховима подсетила нас је на то како сви наши снови могу да се остваре ако то желимо. Само треба имати храбрости и покушати.

Јани честитамо на успеху и желимо јој да је нико не омета док сања своје снове и пише песме.

Текст написала: Олгица Милетић, наставница српског језика и књижевности