Uncategorised

Okružno takmičenje iz biologije

Andrej Rac Sabo (8-1) je na Okružnom takmičenju iz biologije osvojio 3.mesto i plasirao se na Republičko takmičenje. Učenika je za takmičenje pripremala nastavnica biologije Jelena Đurić. Čestitamo im na velikom uspehu i želimo im sreću na Republičkom takmičenju.

Dan škole

U sredu, 27.03.2024. godine, obeležen je Dan škole. Pre podne su organizovane brojne radionice, koje su bile veoma posećene. Predveče, u prepunoj sali Doma kulture, održana je priredba u kojoj su učestvovali učenici od prvog do osmog razreda.

KLIKOM NA DONJU SLIKU OTVARA SE ALBUM SLIKA.

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Обавешатавамо вас да ће се упис ученика у први разред Основне школе „Васа Стајић“ у Мокрину обављати у периоду од 20.марта до 31. маја 2024. године, а у складу са званичним дописом Министарства просвете Републике Србије.

Родитељи или други законски заступници могу упис да изврше на два начина:

1. електронским путем-самостално
  2. Заказивање термина уписа и тестирања може извршити школа

1. Самостално електронско заказивање:

И ове године ће родитељима бити доступна услуга Е-заказивање термина за упис и тестирање детета у основну школу преко апликације eУправа.

За покретање услуге E-заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ на Порталу еУправа потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у ОШ “Васа Стајић“, Мокрин

Родитељима ће апликација за електронско заказивање термина бити доступна од 21.марта до 31. маја 2024. године, а препорука Министарства је да школе понуде термине за упис и тестирање за цео период уписа, а најмање за прве три недеље априла месеца.

Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 21. марта 2024. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана .

ОШ“Васа Стајић“ Мокрин  послаће позиве за тестирање сваком детету, односно родитељу/старатељу у вртићу „Невен“, а које ће им уручити њихови васпитачи.

2.Заказивање термина уписа и тестирања може извршити школа

Основна школа „Васа Стајић“ Мокрин спремна је да, као и ранијих година, изађе у сусрет родитељима који не желе или нису у могућности да самостално закажу тестирање, да то уради уместо њих и то тако што могу телефоном позвати секретара установе сваког радног дана у периоду од 08,00 до 14,00 часова на телефон 063-599-051.

Том приликом је потребно да доставе следеће податке:

- Име и презиме детета које се уписује у школу;

- јединствени матични број  детета (ЈМБГ)

- Име и презиме једног родитеља, односно другог законског заступника и његов ЈМБГ

- Место пребивалишта детета

- Контакт е-маил и телефон родитеља

Тестирање почиње 04.04. 2024.године.

Термини за тестирање су радним данима, када контактирате школу добићете обавештење који термини су слободни.

Апликација Е управе поједностављује упис у смислу да родитељ који је пријавио своје дете не долази у школу ни са једним потребним документом, него ће секретар установе у заказаном термину из наведене апликације прибавити и одштампати: извод из матичне књиге рођених; уверење о пребивалишту; потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење (уколико сте преглед обавили код приватног лекара доставити потврду о обављеном прегледу), а педагог  истог дана извршити тестирање детета.

Your IP: 85.208.96.207
2024-04-19 21:15