Uncategorised

Школска слава – Свети Сава у нашој школи

Школска слава – Свети Сава традиционално је обележена у нашој школи.

Том приликом је организована приредба која је почела ,,Химном Светом Сави“.

Након тога су свештеници Српске православне цркве извршили обред сечења славског колача.

Светог Саву поштујемо и као зачетника српске средњовековне књижевности, те самим тим и заштитника просветних установа.

Наши ученици су пригодним беседама, рецитацијама и хорским песмама показали колико познају Светог Саву и његов просветитељски рад.

Приредби и обреду присуствовали су драги гости, чланови Месне заједнице Мокрин и локалне самоуправе, као сви запослени у школи.

Директорица школе Мариана Ракин поздравила је присутне, те топлим речима честитала свим ученицима и запосленима овај велики школски празник.

Чланак је написала наставница српског језика и књижевности Дајана Хаџић

ДИГИТАЛНА СТВАРАОНИЦА

Данас су ученици другог разреда имали час из новог предмета: Дигитални свет, у новој дигиталној учионици. Са својом учитељицом Маријом Бајић су сели, свако за свој лаптоп и уживали на часу цртајући у програму Paint. Следеће недеље их очекују едукативне игрице, а касније тежи и занимљивији задаци.

Деца су уживала, час је брзо прошао, био је занимљив и показао да ђаци умеју, знају и воле.

Када будемо улепшали нашу „Дигиталну  ствараоницу“ наставићемо да уживамо у њој.

Чланак написала: Марија Бајић, професорица разредне наставе

Ин мемоариам: Весна Симић (1966 – 2023)

Овај јануар донео нам је са собом тужну и болну вест јер нас је напустила поштована и уважена колегиница учитељица Весна Симић. Весна Симић преминула је 11. 1. 2023. године у 57-ој години живота у Кикинди после тешке болести.

Весна Симић рођена је 4. априла 1966. године у Мокрину. У породици коју су чинили отац Алекса, мајка Верица и брат Милан. У Мокрину је завршила основну школу, а потом наставила средњу школу у Кикинди. Завршила је Педагошку академију ,,Зора Крџалић Зага“ и стекла звање наставника разредне наставе 29. 2. 1989. године у Кикинди. Исте године почиње да ради као учитељица у ОШ ,,Васа Стајић“ у Мокрину и ту је радила до краја свог живота.

Сви ћемо је радо памтити и дуго је се сећати. Била је део колектива целим својим срцем и била је веома поносна што ради баш у свом селу. Волела је свој посао и ђаке. Била је пример правог учитеља у сваком смислу те речи. Поносно је извела на пут скоро 9 генерација ученика који су стекли знање о првим словима и бројевима захваљујући њој. Ученицима је пружила несебичну љубав, бригу и пажњу. Посебно је код деце неговала дар за цртање и сликање. Мотивисала је  много својих ученика па су показали високе резултате на такмичењу из математике и много је награда примљено на ликовним и литерарним конкурсима. Креативност и машту је у деци будила. Њен подстицај огледа се у животима многих одраслих људи којима је била узор и подршка у једном периоду живота.

Била је веома вредна и одговорна особа која је све своје обавезе испуњавала на време. Упамтићемо је и као искрену, дисциплиновану и савесну особу. Била је веома пажљива и поуздана као колега. Изузетно племенита особа која је радо пружала помоћ и подршку свим људима. Имала је велики осећај за правду.

Драго нам је што је била део нашег колектива, део наше школе, део  Мокрина. Светло сећање на Весну остаће у нашим срцима. Искрено саучешће желимо породици.

,,Затворила си очи и заспала

верујем да ти је дом међу звездама,

а твоја душа искрена и чиста

сада у вечном миру почива